lida Fiyat Tablosu

Cilt Neden Kararır?

Kasım 2, 2016 1:08 pm Gönderen Yorum Bırakınız

CİLT NEDEN KARARIR

Cilt beyazlatıcı kremler bitkisel ya da kimyasal içerikli olabilirler. Bu ürünlerin dışında bir de evde kolayca hazırlanabilen cilt beyazlatıcı maskeler bulunmaktadır. Bu maskeler hem organik, hem kolay uygulanabilir hem de kolay erişilebilir olmaları sayesinde oldukça rağbet görmektedir. Düzenli aralıklarla uygulanması gereken bu cilt beyazlatıcı maskeler cildin canlı, parlak ve taze bir görünüm kazanmasını sağlayarak hem estetik hem de sağlıklı bir cilt sunar. Cildin hem estetik hem de sağlıklı görünmesi için cilt bakımına azami özen gösterilmesi gerekir. Özellikle yağlı ve akneye meyilli ciltlerin daha fazla bakıma ihtiyacı vardır. Cilt tipi her ne olursa olsun nemlendirme konusu oldukça önemli bir konudur. Bu cildin nemlendirilmesi olayı hem içerden hem dışardan yapılmalıdır. Bunun için öncelikle bol su tüketimi yapılmalıdır. Günde ortalama 2,5 litre su tüketerek cilt beyazlatıcı maskelerin etkisini arttırmanız mümkün. Bunun dışında doğal ve cildi tahriş etmeyen bir nemlendirici ürün kullanılması gerekir. Yağlı ciltlerin de nemlendirilmeye ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Aşağıda sizler için doğal cilt beyazlatıcı maskesi tarifi bulunmaktadır.

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Maskesi

Pirinç suyunun cildi beyazlattığı yüzyıllar öncesinde Asyalı kadınlar tarafından keşfedilmiştir. Asyalı kadınlar pirinç tarlalarında çalışırken su yokluğunda pirinç suyu kullanarak pirincin cilt beyazlatıcı bir etkisi olduğunu keşfetmişlerdir. Pirinç maskesi cildi beyazlatmasının yanında cilt lekelerini yok etmede ve gözeneklerin de sıkılaşmasında etkilidir.

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı pirinç unu

Yapılışı:

Süt ve pirinç unu cam bir kasenin içerisinde iyice karıştırılır. Karışım macun kıvamına geldiğinde maske hazır demektir. Daha sonra bu cilt beyazlatıcı karışım bir fırça ya da parmaklar yardımıyla cilde güzelce sürülür. Yaklaşık 30 dakika kadar bekletilerek cilde etki etmesi sağlanır. Cilt beyazlatıcı karışımı ciltten temizlemek için ılık suyla yıkanır. Bu maskeyi haftada 2 – 3 defa uygulayarak cilt beyazlatıcı etkiyi arttırmanız mümkün olacaktır.

Kategori: ,

Yazar Arap Kızı

Bir Cevap Yazın