lida Fiyat Tablosu

Arap kızı sağlıklı görünüm için

Haziran 17, 2016 10:25 am Gönderen Yorum Bırakınız

Cilt bakımı cildin sağlıklı ve estetik görünmesi açısından oldukça önemli bir konudur. Ciltte oluşan sivilceler zamanla iz kalmasına yol açabilir. Sigara – alkol tüketimi, makyaj kalıntıları ve kötü hava koşulları da bir süre sonra cildin kararmasına yol açar. Arap kızı ürünler cildin ölü hücrelerden kurtularak daha beyaz, aydınlık ve taze görünüme kavuşmasını sağlar. Piyasada çeşitli arap kızı kremler bulunmaktadır. Bu kremler içerisinde bitkisel içerikli ürünler de mevcuttur. Eğer kişinin herhangi bir cilt hastalığı varsa ya da hamileyse bu tip ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktora danışmaları tavsiye edilmektedir.arap kızı ürünler kullanırken kullanım talimatına uygun olarak kullanmaya özen gösterilmelidir.

Arap kızı kremlerin yanı sıra evde hazırlanabilen doğal maskelerle de cildin sağlıklı ve taze bir görünüme kavuşması mümkün olmaktadır. Doğal maskeler kimyasal bir ürün içermemeleri sebebiyle oldukça sağlıklı olacaktır. Aşağıda sizler için doğal arap kızı maske tarifi bulunmaktadır.

Arap kızı Maske Olarak Domates Suyu

Domatesin arap kızı bir etkisi olduğu bilinmektedir. C vitamini açısından oldukça zengin olan domates, arap kızı malzemelerin başında gelmektedir. Domates ile ciltteki fazla yağlardan da kurtulmak mümkündür. Çünkü domatesin ciltteki fazla yağ tabakasını emme özelliği bulunmaktadır. Domates maskesi için domatesin suyu cilde sürülebileceği gibi kalın bir dilimin cilde bastırılıp ovulması da mümkündür. Bu şekilde cildin yaklaşık 10 dakika kadar masaj yapar şekilde ovulması gerekir. Bu ovma işlemi kan akışını da hızlandıracağı için yeni hücre oluşumunu tetikleyecektir. Domates suyu ciltte kuruduktan sonra ılık suyla temizlenir. Arap kızı peeling için domates dilimini toz şekere buladıktan sonra cildi ovalamak da mümkündür. Bu şekilde ölü deriler yok olur. Ancak toz şekerin cildi tahriş etmemesi için fazla bastırmamaya ve çok uzun süre ovmamaya dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde ciltte kızarma, hassasiyet ya da tahriş görülebilir. Bu arap kızı maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Kategori:

Yazar Arap Kızı

Bir Cevap Yazın